پل گلدن گیت سانفرانسیسکو آمریکا

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 8 دقیقه سه شنبه 25 شهریور 1399 | 00:00

پل گلدن گیت ( Golden Gate Bridge) یک پل معلق در سانفرانسیسکو آمریکا است که این شهر را به شمال ایالت کالیفرنیا وصل می‌کند. این پل بر روی تنگه گلدن گیت زده شده‌است.تنگه‌ای به عرض حدود ۱/۶ کیلومتر که خلیج سانفرانسیسکو را به اقیانوس آرام متصل می‌کند.این پل،شهر سانفرانسیسکو در ایالت کالیفرنیا را به شهرستان مارین متصل می‌کند. جاده‌هایی که روی پل گلدن گیت قرار دارند، US Route 101 و California State Route 1 هستند که به کمک پل از روی تنگه‌ی گلدن گیت عبور کرده‌اند.

 

 

گلدن گیت یکی از نمادهای تاریخی مهندسی سازه از قرن بیستم محسوب می‌شود که در میان عجایب جهان مدرن جا خوش کرده است. این پل با هزینه ۳۵ میلیون دلار ظرف مدت ۴ سال در سانفرانسیسکو ساخته شده‌است.پل گلدن گیت در ۲۷ مه ۱۹۳۷ گشایش یافت و در فاصله بین سال‌های ۱۹۳۷ تا ۱۹۶۴ با طول ۱٬۳۰۰ متر طولانی‌ترین پل معلق دنیا بحساب می‌آمد.ساکنین شهر سانفرانسیسکو این پل را نماد شهر خود بحساب می‌آورند. ارتفاع این پل از سطح آب ۶۷ متر و وزن آن ۸۸۷۰۰۰ تن است.دو برجی که در طول این پل ساخته شده‌اند ۲۲۷ متر ارتفاع دارند.در سال ۱۹۹۷،حدود ۴۱۳۸۱۰۰۰ وسیله نقلیه از روی این پل عبور کردند.

این پل تنها راه خروجی سانفرانسیسکو به سمت شمال است و از ۶ مسیر مخصوص تردد وسایل نقلیه و دو مسیر محل عبور عابران پیاده در هر دو طرف تشکیل شده‌است.در اول سپتامبر سال ۲۰۰۲ عوارض تردد از روی این پل برای وسایل نقلیه موتوری از ۳ دلار به ۵ دلار افزایش یافت.دوچرخه،موتور و عابر پیاده از پرداخت عوارض معاف هستند.

محدودیت سرعت حرکت روی پل گلدن گیت در اول اکتبر سال ۱۹۸۳ از ۹۰ کیلومتر در ساعت به ۷۰ کیلومتر در ساعت کاهش یافت.رنگ این پل نارنجی متمایل به قرمز،معروف به نارنجی بین‌المللی است. این رنگ برای هماهنگی این پل با محیط اطراف خود و جلوه بیشتر آن در مه و غبار (که از شرایط آب و هوایی ویژه آن منطقه است) انتخاب شده‌است. این پل از نظر زیبایی‌شناسی و معماری در نوع خود منحصربفرد است.در ماه ژوئن سال ۲۰۰۱ انجمن مهندسان عمران آمریکا چند بنا را با نام «بناهای هزاره» معرفی کردند؛ این بناها عبارت بودند از کانال پاناما، ساختمان امپایر استیت و پل گلدن گیت. این پل یکی از عجایب هفتگانه می‌باشد این پل از سیم‌هایی به رنگ قرمز ساخته شده و رنگ پل نیز قرمز است.

 

 

عملیات ساختن پل:

پل گلدن گیت، ابتکار مهندس مشهور جوزف استراس بود که پیش از طراحی پل گلدن گیت،طراحی ۴۰۰ پل متحرک را برعهده داشت. ایرونیگ مارو،مهندس معمار و مهندس چارلز آلتون الیس و لئون مویسیف از طراحان پل در اجرای این پروژه بزرگ مشارکت داشتند.ساخت این پل از ۵ ژانویه سال ۱۹۳۳ شروع شد.

 

به دلیل وزش بادهای شدید،کارگران در هنگام ساخت آن با مشکلات بسیاری مواجه شدند. ۳۰ نفر در هنگام ساخت این پل از روی آن سقوط کردند که از این تعداد ۱۹ نفر به کمک تور ایمنی که در هنگام ساخت در زیر پل تعبیه شده بود از مرگ نجات پیدا کردند. ۱۲ نفر در ۱۷ فوریه ۱۹۳۷ (نزدیک به اتمام ساختمان پل) به همراه داربستی که پیچهایش تحمل وزن داربست را نداشت،به آبهای یخ زده سقوط کردند که در این مورد،به علت وزن زیاد داربست،تور ایمنی هم پاره شد و تنها دو نفر نجات یافتند و بقیه (ده نفر) کشته شدند.

ساخت پل در آوریل ۱۹۳۷ به پایان رسید و در ۲۶ می همان سال برای تردد عابران پیاده آزاد شد.یک روز پس از آن،با افتتاح رسمی در ساعت ۱۲ بعدازظهر ۲۷ مه سال ۱۹۳۷ این پل برای وسایل نقلیه باز شد.

 

گلدن گیت پلی برای خودکشی!!!

پل گلدن گیت محلی است که بیشترین خودکشی در جهان در آن رخ می‌دهد و از این نظر رتبه‌ی اول را در جهان دارد. از فراز پل گلدن گیت بیش از هر جای دیگری در ایالات متحده آمریکا خودکشی صورت می‌گیرد. ارتفاع آن ۷۵ متر از سطح آب است.پس از یک سقوط ۴ ثانیه‌ای پرنده با سرعت حدوداً ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت به آب می‌خورد.بیشتر پرش کنندگان از اثر ناشی از آسیب تماس با آب می‌میرند. اندکی شان که از اثر اولیه جان بدر می‌برند عموماً خفه می‌شوند یا از سرمازدگی در آب سرد می‌میرند.

بطور متوسط هر دو هفته یک بار یک نفر خود را از پل گلدن گیت پایین می‌اندازد.

بنیان‌گذار «Victoria’s Secret»، روی ریموند، در سال ۱۹۹۳ با پرش از پل گلدن گیت می‌خواست خودش را بکشد.

کوچک‌ترین فردی که در پل گلدن گیت اقدام به خودکشی کرد، دختری ۵ ساله به نام «مریلین دمونت» است. 

 

 

عجایب پل گلدن گیت:

۱. زمانی که در ۲۷ مه سال ۱۹۳۷ پل گلدن گیت افتتاح شد،جشنی که به همین مناسبت برگزار شد،یک هفته بطول انجامید.

 

پیاده روی روز افتتاحیه

 

۲. گلدن گیت بزرگ‌ترین کابل‌های پل را که تاکنون ساخته شده،بکار گرفته است. این کابل‌ها به قدری زیاد است که آن‌ها را می‌توان ۳ بار دور خط استوا کشید.

 

 

۳. ساخت یک پل گلدن گیت جدید در حال حاضر حدود ۱۲ میلیارد دلار هزینه دربر خواهد داشت.

 

۴. قبل از این که پل گلدن گیت ساخته شود،قایق تنها وسیله‌ای بود که می‌شد بوسیله‌ی آن بین سانفرانسیسکو و مکانی که در حال حاضر به مارین کانتی شناخته می‌شود تردد کرد.

 

۵. پل گلدن گیت حدود ۱,۲۰۰,۰۰۰ میخ پرچ دارد.

 

 

۶. ارتش آمریکا می‌خواست پل گلدن گیت دو رنگ و به شکل راه‌راه نقاشی شود.

 

۷. طرح اولیه پل گلدن‌گیت متفاوت از نمونه‌ای بود که اکنون آن را می‌شناسیم.

طراح نخست پل گلدن‌گیت فردی به نام Joseph Strauss بود که طرح اولیه وی ساختاری بالا و پایین داشت و به ستون‌های پل،ساختار‌های مختلفی نیز اضافه شده بود. اما طراح پل فعلی Ellis نام دارد که متاسفانه بدون تشریفات اداری از اشتراوس (Strauss) اخراج شد.همین اخراج دلیلی شد که در گزارش پایانی پل هیچ نامی از الیس نباشد.

 

۸. شرایط آب و هوایی برای پلی به‌ بزرگی گلدن‌گیت موضوع مهمی است و همین امر نیز تاثیرات نسبتا زیادی روی پل می‌گذارد.فلزات مورد استفاده در این پل با افزایش و کاهش دما شرایط متفاوتی به‌ خود می‌گیرند و این تغییرات می‌تواند حدود ۱۶ فوت باعث بالا یا پایین رفتن پل شود.حدود ۲ ساعت قبل از تغییر شرایط آب و هوایی،این تغییر دما صورت می‌گیرد و حجم دمای جدید چند ساعت قبل از اتفاق باعث تغییر دمای کلی پل می‌شود.

 

۹.  آژیر خطر مربوط به مه بصورت دستی فعال می‌شود.

شاید پیش خودتان فکر کنید که در پلی به این بزرگی حتما دانشمندان برای فعال کردن آژیر مه تحقیقات گسترده‌ای انجام داده‌اند و سیستم براساس مقدار مه،هشدار را فعال می‌کند. اما باید بدانید که آژیر مه بصورت دستی فعال می‌شود.شیوه اندازه‌گیری فرد فعال‌کننده آژیر نیز بدین صورت است که اگر از میدان Plaza نتواند برج شمالی پل را ببینید،در این صورت باید آژیر مه را فعال کند.

 

 

آژیر مورد استفاده در پل گلدن‌گیت برای هشدار دادن شرایط مه آلود در واقع یک آژیر قدیمی است که از طریق هوای فشرده صدای بلندی ایجاد می‌کند که یکی از این آژیر‌ها روی برج جنوبی و دیگری در برج میانه مسیر قرار دارد. این آژیر‌ها در هر بار آژیر کشیدن ۲ ثانیه صدا ایجاد می‌کنند و بعد از ۱۸ ثانیه دوباره صدای آژیر از آن‌ها شنیده می‌شود.با تمام وجود این آژیر‌ها در پل گلدن‌گیت منحصر بفرد هستند و حتی کشتی‌ها نیز از این طریق برای پیدا کردن مسیر خلیج به اقیانوس استفاده می‌کند و همین موضوع باعث می‌شود که تصادفی با پل در شرایط مه‌آلود نداشته باشند.

 

 

۱۰. نقاشان پل گلدن‌گیت نمی‌توانند در شرایط بارانی پل را رنگ بزنند.

پل گلدن‌گیت نیز همانند اغلب پل‌ها از آهن و مواد فلزی ساخته شده است و به‌ همین دلیل امکان خوردگی آن وجود دارد.با قدیمی شدن رنگ‌های موجود،نقاشان باید آن‌ها را دوباره رنگ بزنند که انجام چنین کاری در هوای بارانی امکان‌پذیر نیست.رنگ این پل از همان ابتدا نارنجی بوده است و اکنون نیز همین رنگی است.رنگ مورد استفاده این پل را نیز شرکت Serwin-Williams تولید می‌کند.برای رنگ‌زدن این پل نیاز به رنگ بسیار زیادی است.

در حقیقت از سال ۱۹۳۷ که پل مذکور ساخته شد تا سال ۱۹۶۵ تنها بخش‌هایی که مشکل داشتند،رنگ‌آمیزی شدند و مدتی بعد از مواد مورد نیاز برای جلوگیری از خوردگی پیچ‌ها استفاده شد.تنها زمانی نقاشان در این پل مشغول به‌ کار می‌شوند که بخشی از آن دچار مشکل شده باشد.برای مثال با یکبار رنگ‌آمیزی بخشی از این پل، آن قسمت می‌تواند تا ۵ سال بدون رنگ‌آمیزی جدید مورد استفاده قرار گیرد.

 

 

۱۱. پناهگاه‌های پل گلدن‌گیت به‌عنوان مراکز اداری و انبار مورد استفاده قرار می‌گیرند.

خلیج سانفرانسیسکو  یکی از نقاط تجاری مهم در جهان است که اهمیت بسیار زیادی دارد و در این بخش شاهد برخی تونل‌های سری و پناهگاه‌های مخفی نیز هستیم.پل گلدن‌گیت نیز در این محل قرار گرفته و به‌ همین دلیل موضوع امنیت آن بسیار مهم است و تلاش‌های زیادی نیز در این خصوص انجام گرفته است.پنا‌هگاه‌هایی قدیمی در این مکان وجود دارند که در حال حاضر به‌ عنوان بخش‌های اداری و مکانی برای نگهداری وسایل،مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

۱۲. خطوط محدود کننده ۶ بار در روز تغییر می‌کنند.

مدتی است که در پل گلدن‌گیت موانعی را برای مسیر‌ها در نظر می‌گیرند که این موانع باعث می‌شوند شیوه رانندگی بهتر شود و خطرات نیز کاهش یابند.ساختار و چینش این موانع در هر روز شش بار تغییر می‌کند.

 

جدول زمانی فرایند ساخت پل گلدن گیت:

۲۲ دسامبر ۱۹۳۲: جاده‌ای به طول ۵۱۸ متر از اسکله‌ی فورت بیکر ساخته شد. این جاده برای دسترسی به محل ساخت‌ و ساز اسکله و برج و لنگرگاه شهرستان مارین توسعه یافت.

۵ ژانویه ۱۹۳۳شروع رسمی فرایند ساخت

ژانویه‌ی ۱۹۳۳ تا فوریه‌ی ۱۹۳۶: ساخت برج‌ها و لنگرگاه‌‌های بخش سا‌نفرانسیسکو و شهرستان مارین

ژانویه‌ی ۱۹۳۳ تا مه ۱۹۳۵: ساخت لنگرگاه سانفرانسیسکو

ژانویه‌ی ۱۹۳۳ تا ژوئن ۱۹۳۳: اسکله‌ی مارین

ژانویه‌ی ۱۹۳۳ تا ژوئن ۱۹۳۵: ساخت لنگرگاه مارین

فوریه‌ی ۱۹۳۳: شروع کار از سمت شرقی جاده در سانفرانسیسکو که به پرسیدیو در انتهای جنوبی پل گلدن گیت می‌رسید.

مارس ۱۹۳۳: فولاد مورد نیاز برای برج‌های سانفرانسیسکو و مارین که توسط شرکت بثلم در پتسون و استیلتون ساخته شده بود،توسط تریلی‌های متعدد به فیلادلفیا رفت و از آنجا به کمک کشتی‌های باری و از مسیر کانال پاناما به آلمدا در کالیفرنیا رسید.فولاد مذکور در اسکله‌ی مارین نگه‌داری شد تا زمان بالا رفتن برج نهایی فرا برسد.

مارس ۱۹۳۳ تا مارس ۱۹۳۴: چوب ‌بست دسترسی به برج سانفرانسیسکو به طول ۳۳۵ متر در ساخل ساخته شد.پس از اتمام ساخت چوب بست، اولین تخریب آن در ۱۴ اوت ۱۹۳۳ و زمانی بود که یک کشتی به‌خاطر مه زیاد مسیر خود را گم کرده و به سازه برخورد کرد.حدود ۱۰۰ متر از سازه در اثر برخورد کشتی تخریب شد.تعمیرات از ۱۳ دسامبر ۱۹۳۳ شروع شد؛ اما این‌بار به‌خاطر طوفان شدید در تنگه‌ی گلدن گیت، ۲۴۳ متر از سازه تخریب شد.مجددا فرایندهای تعمیر شروع شد تا اینکه بالاخره چوب ‌بست در هشتم مارس ۱‍۹۳۴ به اتمام رسید.

۷ نوامبر ۱۹۳۳: ساخت برج در سمت شهرستان مارین شروع شد.منابع تاریخی،زمان اتمام برج را ژوئن یا نوامبر ۱۹۳۴ بیان می‌کنند.

۲۴ اکتبر ۱۹۳۴: ساخت دیواره‌ی حفاظتی و هدایت کشتی در سمت سانفرانسیسکو به اتمام رسید.

۲۷ نوامبر ۱۹۳۴: منطقه‌ی اسکله در سمت سانفرانسیسکو و داخل دیواره‌ی هدایت کشتی از آب خالی شد.

۳ ژانویه‌ی ۱۹۳۵: اسکله‌ی سمت سانفرانسیسکو به ارتفاع نهایی ۱۳ متر از سطح آب رسید.

ژانویه‌ی ۱۹۳۵ تا ژوئن ۱۹۳۵: ساخت برج در سمت سانفرانسیسکو

اوت ۱۹۳۵ تا سپتامبر ۱۹۳۵: اولین کابل‌های نگهدارنده‌ی پیاده‌رو پل نصب شدند.

اکتبر ۱۹۳۵ تا مه ۱۹۳۶: اتصال کابل‌های اصلی و فشاردهی به کابل‌ها

آوریل ۱۹۳۶: ساخت جاده‌ی مجاوری ساسالیتو

ژوئیه ۱۹۳۶ تا تا دسامبر ۱۹۳۶: توسعه‌ی ساختار پل معلق

۲۱ ژوئیه ۱۹۳۶: توسعه‌ی زیرساخت‌های راه‌آهنی از سمت سانفرانسیسکو و قوس فورت پوینت

۱۸ نوامبر ۱۹۳۶: دو بخش از دهانه‌ی اصلی پل به هم متصل شدند.در این تاریخ یک جشن کوتاه برای اتمام زیرساخت‌های اولیه‌ی پل برگزار شد که گروه‌های ساخت و تولید از منطقه‌ی سانفرانسیسکو و مارین به هم رسیدند.

۱۹ ژانویه‌ی ۱۹۳۷ تا ۱۹ آوریل ۱۹۳۷: اتمام فرایند جاده‌سازی

 

 

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

ارسال نظر