هتل مارینا بی سندز سنگاپور

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه چهارشنبه ۰۱ دی ۱۴۰۰ | ۱۳:۴۵
هتل مارینا بی سندز سنگاپور

مارینا بی سندز یک سازه یکپارچه در مقابل خلیج مارینای سنگاپور می باشد که توسط شرکت هتل سازی لاس وگاس سندز ساخته شده است و جز گران ترین ساختمانهای دنیا (۷/۵ میلیارد دلار) بشمار می‌آید. این شرکت ادعا دارد که مارینا بی سندز چالش برانگیز ترین و گران ترین پروژه ساختمانی در قرن ۲۱ می باشد.

 

هتل مارینا بی سندز سنگاپور

 

معمار برج مارینا بی سندز

موشه سفدی، معمار مشهور کانادایی طراحی این پروژه عظیم را انجام داده است. ایده خلاقانه ساخت سه برج در کنار هم نظر سفدی بود و مرکز شهر سنگاپور را از خط ساحلی مجزا می ساخت. وی ۳ برج ۵۵ طبقه ای با سرپوشی از پارک هوایی (پارک آسمان) به شکل قایق با ابعاد ۱.۲ هکتاری را طراحی کرد. طول این قایق، حتی از برج ایفل نیز مقداری بیشتر است بطوری که ۱۰ استخر المپیک براحتی در آن جای می شوند.

 

هتل مارینا بی سندز سنگاپور

 

ویژگی های برج مارینا بی سندز

مارینا بی سندز بر روی یک زمین ۵/۱۵ هکتاری بنا شده و زیربنای آن ۵۸۱۰۰۰ متر مربع می باشد. این ساختمان عظیم که دورنمای شهری سنگاپور را شکل داده است، شامل هتل، سالن همایش و نمایشگاه، تئاتر، مکان های سرگرمی، فروشگاه و رستوران و پارک آسمان می شود. که بازدیدکنندگان را از سراسر دنیا دعوت می کند تا سنگاپور را از بالای این برج غول پیکر، بصورت ۳۶۰ درجه، تماشا کنند.

 

هتل مارینا بی سندز سنگاپور

این مجموعه که کل سه برج آن هتل است، به علت داشتن این برج ها که توسط یک باغ هوایی به همدیگر متصل شده اند به اندازه ۶۵ متر بیشتر از برج طول دارد.

برای ساخت این بنا در مجموع،۱۵۰ میلیون دلار هزینه شده است. که بیش از ۷۰۰۰ تن فولاد در ساخت آن بکار برده شده است. باغ آن شامل ۲۵۰ درخت و ۶۵۰ نوع گیاه می شود.

لوکس ترین مارک های دنیا نظیر رلف لورن، شنل، کارتیر و پرادا، گوچی، شپارد، دیور و… در مرکز خرید بزرگ مارینا بی سندز فروشگاه دارند.

تالار مستر کارد میزبان تئاترهای مشهور دنیا نظیر بانوی زیبای من، آنی و شبح اپرا می باشد.

 

هتل مارینا بی سندز سنگاپور

 

هتل مارینا بی سندز سنگاپور

در پایین ترین نقطه، برج ها از هم فاصله داشته تا فضای میانی ایجاد کنند، که به علت ۳تایی بودن، اولی بیشتر گشودگی داشته، بعدی کمتر و آخری حتی کمتر از آن گشودگی دارد. در طبقه ۵۷ این مجموعه، مسیر ۲.۵ هکتاری با ۶۵ متر از سطح زمین باغ قرار دارد.

 

هتل مارینا بی سندز سنگاپور

نکته جالب اینجاست که با اینکه استخر در ارتفاع بالایی قرارگرفته اما اطراف آن هیچ حفاظ و دیواری وجود ندارد ولی اگر کسی از بالای آن سقوط کند اتفاقی برایش نمی افتد؛ چرا که به داخل حوضچه آبی می افتد که دورتا دور استخر ساخته شده و علاوه بر نقش ایمنی، نقش پمپ کردن آب را نیز دارد؛ آبی که از کناره های استخر به پایین می ریزد و دوباره به داخل استخر برگردانده می شود.

 

هتل مارینا بی سندز سنگاپور

 

هتل مارینا بی سندز سنگاپور

سنگاپور همواره جزو کشور‌هایی بوده که روی هوشمندتر کردن زندگی شهروندانش تمرکز داشته است.کشوری کوچکتر از بحرین که در جنوب شرقی آسیا و در میان همسایگان بزرگ و پرجمعیتی مانند مالزی و اندونزی به یکی از تکنولوژیک‌ترین شهر‌های جهان تبدیل شده است

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

ارسال نظر