سرایداری ساختمان

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 8 دقیقه سه شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۱:۲۳

ساختمان هایی که تعداد مالکین آنها بیشتر از ۳ نفر باشد با توجه به قانون تملک آپارتمانها،مجمع عمومی مالکین را تشکیل می دهد که زمان تشکیل این مجمع به موجب اکثریت مطلق آرای مالکینی خواهد بود که بیش از نصف مساحت تمام قسمت های اختصاصی را مالک باشند و در صورت عدم حصول اکثریت زمان تشکیل با تصمیم حداقل سه نفر از مالکین تعیین خواهد شد.

یکی از وظایف این مجمع اتخاذ تصمیم نسبت به اداره امور ساختمان است و قانون گذار مکلف کرده در کلیه ساختمان های مشمول قانون تملک آپارتمان ها که بیش از ده آپارتمان داشته باشد،مدیر یا مدیران مکلفند برای حفظ و نگهداری و همچنین نگهداری قسمتهای مشترک و انجام سایر امور مورد نیاز بنا،سرایداری استخدام نمایند و طبق قوانین موجود حق و حقوق سرایدار ساختمان را در نظر داشته باشند.

از این رو بهتر است هم شخص سرایدار و هم ساکنین یک ساختمان و مجتمع نسبت به قوانین سرایداری آگاه باشند. زیرا در این صورت می‌توانند قرارداد سرایداری را بهتر تنظیم کنند و حقی از طرفین هم ضایع نمی‌شود.

 

 

به چه کسی سرایدار میگوییم؟

در واقع سرایدار عنوان نماینده سایر افراد ساکن در ساختمان را دارد و مجموعه‌ای از وظایف و کارهای مربوط به ساختمان مانند نظافت،حفاظت ساختمان،بررسی تأسیسات و لوازم و وسایل،جلوگیری از خرابی و آسیب و سرقت و خسارت به ساختمان در همه ساعات شبانه روز را برعهده دارد.

 

وظایف یک سرایدار چیست؟

ممکن است محل زندگی یک سرایدار همان ساختمان یا مجتمعی باشد که قرار است در آنجا سرایدار باشد،در این حالت بهتر است با وی،هم در مورد استخدام سرایدار صحبت شود و هم در مورد تنظیم قرارداد اجاره.

۱. از جمله وظایف سرایدار یا یک نگهبان مجتمع می‌توان به نگهبانی از ساختمان یا مجتمع اشاره کرد.

۲. سرایدار باید در حفظ امنیت ساختمان و واحدها بکوشد و از آنها مراقبت کند.

۳. در هنگام استخدام سرایدار باید به وی یادآور شد که کارهای نظافت ساختمان را انجام دهد، نظافت راهروها و پله‌ها،لابی،پارکینگ،آسانسور،پشت بام،محوطه بیرونی ساختمان و کلیه مشاعات عمومی ساختمان از وظایف سرایدار است که باید در قرارداد سرایداری هم ذکر شود.

۴. در فصل‌های سرد و هنگام بارش برف سرایدار وظیفه برف روبی حیاط،راه عبوری،در صورت نیاز پارکینگ و محوطه بیرونی ساختمان را نیز برعهده دارد.

۵. سرایدار باید از باغچه‌ها و فضای سبز ساختمان مراقبت کند و همچنین آنها را به صورت روزانه و منظم آبیاری کند.

۶. نباید خسارت به ساختمان وارد شود و سرایدار وظیفه دارد از آسانسور،تاسیسات گرمایشی و برقی و تجهیزات ساختمان و … محافظت کند تا هزینه اضافی برای ساختمان وجود نداشته باشد.

۷. علاوه بر سرایدار،هر ساختمان ممکن است مدیر هم داشته باشد که در این حالت سرایدار باید به حرف‌ها مدیر هم گوش دهد و کارهایی که وی می‌گوید را به بهترین شکل ممکن انجام دهد.

۸. جمع‌آوری کیسه زباله ساکنین در ساختمان از درب منازل آنها در ساعت مشخص شده نیز از دیگر وظایف مهم سرایدار یک ساختمان مسکونی است.

۹. در ایام تعطیلات که هیچ یک از افراد ساکن در ساختمان حضور ندارند و به مسافرت می‌روند،سرایدار وظیفه دارد که بصورت تمام وقت در ساختمان حاضر باشد و نگهبانی و مراقبت از ساختمان و مجتمع را برعهده داشته باشد.

۱۰. از وظایف سرایدار حضور به موقع برای انجام فعالیت‌های روزانه است که مدیر باید این موارد را چک کند. پس سرایدار باید با مدیر هماهنگ شود و در انجام وظایفش کوتاهی نکند.

۱۱. شستن دیوارهای داخلی ساختمان از وظایف سرایدار است که باید حداقل سالی یک بار و نزدیک سال نو انجام شود.

 

۱۲. لبه‌ی دیوارهای دور حیاط و پنجره‌ها و شیشه باید تمیز و شسته شوند و گرد و خاک نداشته باشند.

۱۳. شارژهای ساختمان و همچنین سایر هزینه‌های جاری باید با هماهنگی مدیر ساختمان جمع آوری شوند.

۱۴. سرایدار باید هر روز به موتورخانه و سایر تجهیزات و تاسیسات مجتمع سر بزند و آنها را بررسی کند.

۱۵. در صورتی که در هر بخش ساختمان مشکلی وجود داشته باشد باید به مدیر اطلاع داده شود تا مدیر بتواند در زمان مشخص شده به رفع آن بپردازد.

۱۶. سرایدار باید چراغ های سردر ورودی‌ها و پارکینگ را هنگام تاریک شدن هوا روشن کند و همچنین هنگام روشن شدن هوا خاموش کند.

۱۷. سرایدار باید مقررات و قوانین را در نظر داشته باشد و از انجام دادن هر کاری که خلاف قوانین است خودداری کند.

۱۸. در صورتی که مدیر ساختمان بخواهد،سرایدار باید برای انجام امور مختلف به بانک یا سازمان‌های مختلف مراجعه کند و وظایف لازم و مرتبط با ساختمان را انجام دهد.

۱۹. در صورتیکه وسیله‌ای از ساختمان خارج می‌شود آن را چک کند و اجازه ندهد که واحدهای بدهکار اثاثیه خود را خارج کنند و حتماً با مدیر در ارتباط باشد.

۲۰. از دیگر وظایف سرایدار می‌توان به روغنکاری درب‌ها،تعویض لامپ‌های سوخته و محکم کردن پیچ‌های دستگیره‌ها و قفل‌ها و … اشاره کرد.

۲۱. سرایدار لازم است از پشت بام بازدید کند و در صورتیکه کولرهای واحدها در آنجا قرار داشته باشند،آنها را بررسی کند که نشت آب نداشته باشند و صدمه‌ای به ساختمان وارد نشود.

۲۲. در صورتیکه فردی برای دیدن یکی از ساکنین مراجعه کند ابتدا باید با سرایدار هماهنگ شود و سرایدار هم آن را به اطلاع ساکنین می‌رساند. همچنین اگر مراجعان عمومی مانند پستچی، ماموران برق، گاز، آب و … بیایند،سرایدار باید شخصاً جلوی در حاضر شود و به مراجعه‌کننده پاسخ دهد.

 

 

وظایف سرایدار با توجه به واحدهای ساختمان و نوع ساختمان یا مجتمع،می‌تواند متفاوت باشد. علاوه بر سرایدار یک مدیر هم معمولاً در ساختمان‌ها وجود دارد که وظایف سرایدار را به وی یادآور می‌شود. سرایدار باید کلیه وظایف محول شده را بخوبی و با دقت بسیار انجام دهد.

 

فردی که قرار است به عنوان سرایدار ساختمان استخدام شود باید صلاحیت‌های لازم را داشته باشد

این موارد عبارت است از:

۱. متأهل و دارای حداکثر یک فرزند یا مجرد و سن بالای ۵۰ سال و کمتر از ۶۰ سال

۲. عدم اعتیاد به مواد مخدر یا استعمال دخانیات

۳. عدم سوءپیشینه کیفری

۴. برخورداری از سلامت جسمی و روانی

۵. معرفی یک ضامن معتبر و ارائه چک بانکی جهت تضمین تخلیه ملک

۶. آشنایی با روش‌های اطفای حریق

۷. آشنایی با قوانین سرایداری و نگهبانی از مجتمع

 

 

مدت زمان قرارداد سرایداری

مدت قراردارد با سرایدار بصورت سه ماهه است. در ادامه در صورتیکه مدیر رضایت داشته باشد و ساکنین نیز از عملکرد سرایدار راضی باشند،قرارداد سرایداری برای دوره‌های سه ماهه،توسط مدیر تمدید می‌شود.

اما در صورتیکه مدیر و ساکنین از وی رضایت نداشته باشند،شرایط فرق دارد،در ابتدای عقد قرارداد نیز سرایدار متعهد می‌شود که در صورتیکه در مدت ۱۵ روز اول مدیر ساختمان و ساکنین از وی رضایت نداشته باشند،نسبت به تخلیه سوئیت سرایداری اقدام نماید. اگر وی اقدام به تخلیه نکند،موضوع از طریق مراجع قانونی پیگیری می‌شود. همچنین مدیر می‌تواند برای مجبور کردن سرایدار به تخلیه چک ضمانتی را که ابتدا از سرایدار دریافت کرده به اجرا بگذارد.

 

 

آشنایی با حق و حقوق سرایدار و سرایداری

 

آیا شغل سرایداری شامل قانون کار میشود؟

سرایداران و مستخدمین منازل مسکونی به موجب آیین‌ نامه اجرایی موضوع ماده ۱۹۰ قانون کار مشمول قانون کار خواهند شد. کارفرمایان موظف هستند ماده ۱۴۸ قانون کار را برای این دسته از شاغلین اعمال کنند و همچنین موظف هستند نسبت به بیمه کردن آنان طبق قرارداد کار نزد سازمان تامین اجتماعی محل اقدام کنند.

به استناد ماده ۳ قانون کار از آنجایی که کارفرما هم می ‌تواند شخص حقوقی باشد و هم حقیقی،بنابراین سازمان تامین اجتماعی می تواند برای اینگونه مشاغل کد کارگاهی صادر کند و نسبت به پذیرش ماهانه لیست بیمه آنان اقدام کند.

 

در صورت اخراج سرایدار حق و حقوق آن چگونه است ؟

برای این نو مشاغل که بصورت تمام وقت فعالیت میکنند طبق قانون مدت کار می توانند در صورت ترک کار یا اخراج از کلیه مزایای متصور در قانون بهره مند شوند. پس لازم است،برای اثبات ادعای خود مستندات کار و تمام وقت بودن فعالیت خود را ارائه دهد. بنابراین با توجه به کارکرد در ساختمان سرایدار می تواند نسبت به مزایایی ضمن و پایان خدمت خود نسبت به بیمه و طرح دادخواست به اداره کاراقدام نماید.

 

عیدی سرایدار ساختمان

از آنجایی که قانون کار برای شغل سرایداری نیز اعمال می شود،بنابراین می تواند از تمام امکاناتی نظیر عیدی و سنوات که قانون در اختیار وی گذاشته بهره مند شود.

 

حق سنوات برای سرایدار چگونه پرداخت می شود ؟

از آنجایی که مدیریت ساختمان بعنوان کارفرما و سرایدار بعنوان کارگر ایفای وظیفه می کنند قانون کار نیز برای سرایدار اعمال می شود و از حق و حقوق سنوات خود بهره مند میشود.

 

قوانین دیگر شغل سرایدار و سرایداری :

 

ماده ۳۴:

با توجه به قرارگرفتن سوئیت سرایداری در طبقه منهای یک ساختمان،به انتخاب مدیر شخصی ذی صلاح بر اساس این مقررات بعنوان مستاجر سوئیت مذکور انتخاب شده،با وی قرارداد اجاره تنظیم می شود. ما به ازای اجاره ماهیانه، ایشان متعهد می شود بعنوان سرایدار خدمات مصرح در این مقررات را انجام دهد.

ماده ۳۷:

سرایدار مکلف است در ایام تعطیلات خصوصا تعطیلات عید نوروز بصورت تمام وقت در ساختمان حاضر بوده و نگهبانی از ساختمان را بر عهده گیرد.

ماده ۳۸:

سرایدار مجاز به سکنی دادن افرادی غیر از افراد ذکر شده در قرارداد اجاره نیست.

ماده ۳۹:

سرایدار مجاز خواهد بود با هماهنگی و موافقت مدیر در سال حداکثر به مدت ده روز و با معرفی فرد جایگزین به مرخصی برود.

ماده ۴۰:

مدت قرارداد اجاره سرایدار سه ماه بوده که در صورت رضایت مدیر و ساکنین از عملکرد سرایدار،برای دوره های سه ماهه،توسط مدیر قابل تمدید است.

ماده ۴۱:

هر ساله در مجتمع،مبلغی جهت تقدیر از زحمات سرایدار مشخص می شود که در صورت رضایت مدیر از عملکرد سرایدار بصورت ماهانه و از محل شارژ قابل پرداخت خواهد بود.

ماده ۴۲:

انجام فعالیتهای شغلی سرایدار و حضور و غیاب وی در ساختمان باید با مدیر هماهنگ شده بگونه ای که لطمه ای به وظایف مندرج در ماده ۳۶ وارد نشود.

ماده ۴۳:

انجام امور شخصی ساکنین جزء وظایف سرایدار نبوده و واگذاری امور شخصی ساکنین به سرایدار از قبیل نظافت منزل،نظافت اتومبیل،خرید و کمک در جابجایی وسائل و نظایر آن به شرط آنکه خدشه ای به وظایف اصلی سرایدار وارد نکند و با توافق فی مابین طرفین جهت جبران زحمات سرایدار بلامانع خواهد بود.

ماده ۴۴:

سرایدار متعهد می شود در صورت عدم رضایت مدیر از عملکرد وی حداکثر ظرف مدت ۱۵ روز نسبت به تخلیه سوئیت سرایداری اقدام نماید در غیر این صورت موضوع از طریق مراجع قانونی و نیز به اجرا گذاشتن چک تضمین پیگیری خواهد شد.

ماده ۴۵:

سوئیت سرایداری جزء مشاعات ساختمان بوده و تغییر کاربری آن بمنظوری غیر از سکونت سرایدار تنها منوط به اجماع تمامی مالکین ساختمان خواهد بود.

ماده ۴۶:

سرایدار مکلف به رعایت مفاد این مقرارت،دستورات مدیر و شئون اخلاقی و عرفی ساکنین ساختمان بوده و در صورت تخلف از این موارد،متناسب با موضوع جریمه ای توسط مدیر برای وی در نظر گرفته خواهد شد.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

ارسال نظر