دکوراسیون شلوغ خانه ، یا خلوت

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه سه شنبه 22 تیر 1400 | 00:00
دکوراسیون شلوغ یا خلوت خانه

دکوراسیون شلوغ خانه

شاید در ابتدا چنین دکوراسیونی کمی شلخته و درهم بنظر برسد اما برای افرادی که علاقمند به این نوع زندگی هستند دنیایی بسیار دوست داشتنی ست. بطوریکه بعضی از مردم بر این عقیده اند که دکوراسیون شلوغ خانه همچنان یکی از لذتبخش ترین انواع دکوراسیون برای زندگی در دنیای امروز است و مدرنیته هم نتوانسته بر روی چنین سبکی از زندگی تاثیر آنچنانی داشته باشد بلکه تنها تاثیر،تغییر ظاهر لوازم منزل بوده است.

 

دکوراسیون شلوغ خانه

 

شاید هم اکنون سوالاتی از قبیل چرا دکوراسیون شلوغ؟ اصلاً آیا چنین سبک زندگی زیباست؟

باید گفت واقعاً چرا وقتی می توان در خانه از تعداد کمتری لوازم دکوری استفاده کرده و فضای بیشتری برای زندگی و رفت و آمد داشت باید همه جا را پر از دکوری های ریز و درشت کنیم، اما در پاسخ به تمامی این سوالات و ابهام ها فقط می توان یک پاسخ داشت و آن،لذت بردن از چینش یا چیدمان ده ها بلکه صدها وسیله دکوری کنار هم و دیدن مجموعه ای از لوازم زیبا کنار هم،همین.

 

افرادی فقط عاشق دیدن تعداد فراوانی از لوازم مورد علاقه خود هستند و تمایلی به کم کردن آنها ندارند،زیبایی چیدمان خانه شلوغ از نظر آنها یعنی تودرتو و فشرده چیدن لوازم خانه کنار هم.

دکوراسیون شلوغ خانه

 

چند اصول برای داشتن دکوراسیون شلوغ خانه!

۱) یکی از اصلی ترین لوازم منزل یا لوازم دکوری منزل در دکوراسیون های شلوغ،فارغ از مدرن یا کلاسیک بودن استفاده از فرش،قالی و قالیچه همراه با کوسن آن هم تعداد زیاد کوسن است، اصولاً نمی توان فقط یک عدد کوسن در چنین خانه هایی پیدا کرد بلکه تعداد بسیار زیادی را می توان در هر جایی مشاهده کرد.

۲) در خانه مدرن می توان از تعداد زیادی لوازم دکوری مدرن استفاده کرده و لابلای آنها لوازم سنتی مثل فرش هم قرار داد اما تعداد فراوان و تنوع تابلو و گلدان در چنین شرایطی می تواند البته در ابتدا به شلوغ شدن دکوراسیون خانه مدرن یا حتی کلاسیک کمک کرده باشد و در قدم بعدی از بارِ منفی دکوراسیونِ بدون لوازم دکوری بکاهد. در چنین دکوراسیون شلوغی می توان از تعداد زیادی تابلو براحتی استفاده کرد.

۳) همچنین وارد کردن گلدان ها به چنین فضای شلوغی می تواند همان نقش سبُک کننده بار منفی و سنگین دکوراسیون خانه را داشته باشد. می توان برای بهتر شدن چیدمان شلوغ خانه در چنین شرایطی نه فقط از گلدان هایی یک اندازه بلکه در ابعاد و مدل های مختلف استفاده کرد تا بتوان زیبایی دکوراسیون مدرن شلوغ یا زیبایی دکوراسیون کلاسیک شلوغ را بیشتر از قبل کرد.

 

دکوراسیون شلوغ خانه

 

دکوراسیون خلوت خانه

در مقابل گروه بالا هستند گروهی که معتقدند یک خانه آشفته مساوی با یک ذهن آشفته است، برای همین این افراد زندگی در خانه ای خلوت و ساده را ترجیح می دهند.

 

دکوراسیون خلوت خانه

 

 

چیدمان خانه خلوت باید:

۱) روی میزها خیلی شلوغ نباشد و همچنین دیوارها پر از تابلو و قاب عکس نباشد.

۲) استفاده از وسایل دکوری هم حدی دارد،وسایل دکوری و کوچک اگر بیش از حد در منزل استفاده شوند باعث شلوغ به نظر رسیدن دکوراسیون میشوند.

۳) بهتر است یکی از گوشه های منزل را دکور کنید زیرا اینطوری با خالی گذاشتن گوشه های دیگر گوشه دکور شده بیشتر به چشم میاد .

۴) راهرو ها فضای باریکی هستند که مسیر رفت و آمد اند به همین دلیل باید خالی از هرگونه وسایل باشند.

۵) استفاده از رنگ برای جلوه خانه،رنگ های روشن تر اتاق را بزرگ تر نشان می دهد و رنگ های تیره تر دیوارها را نزدیک تر نشان می دهد.

۶) جلب توجه ایجاد کنید،جلب توجه شما می تواند یک هود زیبا در آشپزخانه باشد یا یک تکه هنری در اتاق نشیمن یا یک تابلو در اتاق خواب باشد. چیزهایی را انتخاب کنید که جلب توجه می کنند مثل :شومینه و چراغ چون با هم جلب توجه می کنند.

 

دکوراسیون خلوت خانه

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

ارسال نظر