دکوراسیون داخلی

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 9 دقیقه شنبه ۰۴ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۰:۳۳

از دید خیلی از افراد چیدمان دکوراسیون داخلی منزل کار بسیار ساده ای است و تنها با سلیقه افراد پیش می رود، اما اینطور نیست و نکات بسیار مهمی در این زمینه وجود دارد که اگر آنها را بدانید و به خوبی رعایت کنید،بهترین استفاده را از فضای منزل خواهید داشت و به زیبا سازی هرچه بیشتر خانه شما کمک خواهد کرد.

 

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

طراحی دکوراسیون داخلی منزل،هماهنگ‌سازی اجزای داخلی خانه است که با هدف زیباتر شدن و ایجاد یک فضای گرم و دل انگیز در فضای خانه می باشد.خصوصا در خانه های کوچک و نقلی آپارتمانی امروزی با استفاده از طراحی درست دکوراسیون داخلی منزل می‌توان این فضا را بهینه سازی کرد و با ایجاد هماهنگی بین اجزا،رنگ ها و وسایل،جلوه‌ گری آنها را بیشتر کرد.

 

دکوراسیون داخلی

وقتی صحبت از خرید مناسب وسایل می شود معمولا خانم ها فکر می کنند باید اولین جایی که به آن مراجعه می کنند مغازه یا فروشگاه مبلمان باشد، اما بهتر است برای نقطه شروع فروشگاه مبلمان را انتخاب نکنید،زیرا اگر مبلمان خاصی نظر شما را جلب کند برای سایر انتخاب ها با محدودیت مواجه می شوید. درست است که شما نیاز به مبلمان دارید اما اگر انتخاب غلط داشته باشید در نهایت علاوه بر هدر رفتن هزینه،وقت و انرژی شما هم گرفته می شود. انتخاب های محدوده همیشه حس بدی به شما القا می کنند.پس همان طور که گفته شد یک نقشه کلی از دکوراسیون در نظر بگیرید و ببینید در کنار این مبل قرار است از چه نوع تلویزیون و میز تلویزیون و همچنین میزجلومبلی،پرده،فرش و وسایلی استفاده کنید.وقتی همه آنها را در ذهن مجسم کردید بعد اقدام به خرید کنید تا همه وسایل با ذهنیت قبلی و با خط مشی مشخص خریداری شوند. حتما این وسایل را با توجه به متراژ و ابعاد فضایی که در اختیار دارید خریداری نمایید زیرا خرید مبلمان کوچکتر یا بزرگتر از فضای در دسترس باعث می‌شود که شما نتوانید چیدمان درست و اصولی در خانه داشته باشید و این اشتباه تا انتها ادامه خواهد داشت.

 

 

سبک های مختلف دکوراسیون داخلی منزل

برای اینکه بتوانید در منزل خود سبک مشخصی داشته باشید باید از سبک های مختلف آگاهی داشته باشید تا بتوانید یکی از بهترین و مناسب ترین آنها را برای خانه خود انتخاب کنید تا مقدمات یک دکوراسیون خوب را فراهم کنید.برای این منظور باید از همه قسمت های مختلفی که چیدمان یک منزل را تشکیل می‌دهند آگاهی داشته باشید و نکات مختلف را برای چیدمان و خرید وسیله ها رعایت کنید.

 

سبک دکوراسیون مدرن

سبک مدرن از قرن ۲۰ در معماری جای گرفت و تا امروز بطور چشمگیری خواهان دارد  ویژگی بارز آن استفاده ی حداقل از رنگ ها با احجام ساده و کشیده در فضا است.شاید در خانه هایی به این سبک بیش تر رنگ های سفید،طوسی و خنثی را دیده باشید و سادگی بیش از اندازه وسایل توجهتان را جلب کرده باشد. مبلمان، اکسسوری،لوستر و چراغ آویز و بطور کلی هر آن چه که در یک دکوراسیون مدرن به کار می رود با حداقل تزیینات و تجملات انتخاب شود.بهتر است بیشتر از شیشه و استیل و رنگ های سفید و نقره ای در فضا استفاده شود و هر چه وسایل صاف و صیقلی تر باشند این سبک جذابیت بیشتری خواهد داشت.

 

 

 

 

سبک دکوراسیون معاصر

شاید در نگاه اول تصور کنید که سبک دکوراسیون معاصر کاملا مطابق با سبک دکوراسیون مدرن است، اما اینطور نیست و کسانی که بخواهند از این سبک پیروی کنند لازم است که بیشتر از دنیای مد و طراحی بدانند بنابراین سبک معاصر از هیچ قانونی پیروی نمی کند مگر مد های روز و بعد از آن متوجه تفاوت های ریزی که سبک مدرن و سبک معاصر با هم دارند خواهند شد.یکی از تفاوت‌ های اصلی آنها این است که سبک مدرن قدمت بیشتری دارد و قوانین مشخصی برای چیدمان آن وجود دارد و انعطاف پذیری سبک معاصر نسبت به مدرن بیشتر است و علاقه و تمایلات به روز مردم در آن گنجانده شده است.

 

 

 

سبک دکوراسیون مینیمال

برخی از افراد تصمیم می‌گیرند که در خانه خود سبک دکوراسیون مینیمال را پیاده سازی کنند و پرکاربردترین رنگی که در این دکوراسیون وجود دارد رنگ سفید است و این سبک شباهت زیادی از نظر ساده بودن به سبک مدرن دارد. استفاده زیاد از رنگ های خنثی در سبک دکوراسیون مینیمال از ویژگی های بارز آن است و باید تا جایی که می توانید وسایل اضافی و دکوری های بیش از حد در این فضا نگذارید.مهم ترین ویژگی سبک مینیمال خلوت بودن فضا است که باعث ایجاد یک آرامش خاصی در محیط می شود.

 

 

 

 

 

سبک دکوراسیون روستیک

آن دسته از خانواده هایی که تصمیم می‌گیرند در دکوراسیون منزل خود از سبک روستیک استفاده کنند ممکن است آن را با سبک روستایی هم بشناسند.در واقع ویژگی اصلی سبک روستایی و روستیک یک خانه ساده و بی آلایش است که تا جایی که امکان دارد از سنگ و چوب در طراحی فضا استفاده شده است ویژگی سبک روستیک استفاده از اشکال و بافت ارگانیک طبیعت در دکوراسیون داخلی است در واقع بافت های طبیعی مانند چوب،نی و حصیر از مصالح غالب این سبک است  و میتوانید در این خانه از وسیله های کهنه و رنگ و رو رفته استفاده کنید تا این فضا را اصیل تر نشان دهید.

 

 

 

 

 

 

سبک دکوراسیون شیکر

سبک شیکر یکی از سبک هایی است که شما حتی اگر اطلاعی از آن نداشته باشید به سمت آن جذب می شوید،زیرا جذابیت و سادگی چشم‌ نوازی در این سبک مشهود است.یکی از اصلی ترین ویژگی های سبک شیکر استفاده از رنگ‌ های مات و خنثی مانند رنگ های طوسی،خاکستری و بژ می باشد و همه وسایلی که در قسمت ‌های مختلف خانه قرار می ‌گیرند رنگ های مات و خنثی دارند و هر چه چوبی که در این سبک به کار می‌رود تیره تر باشد این فضا جذاب تر خواهد بود.

 

 

 

 

 

سبک دکوراسیون کلاسیک

برای دکوراسیون داخلی کلاسیک می توانید تا جایی که امکان دارد از نظم و تقارن استفاده کنید و در واقع یکی از ویژگی های این سبک نظم زیاد آن است و اصالت و سنگینی خاصی در فضا حاکم می شود درسبک کلاسیک رنگ های ملایم و طرح و نقش ظریف بر روی سطوح،حرف اول را می زنند.در قسمت های مختلف سبک کلاسیک دکوری هایی قرار می گیرد که می توانید از هر کدام یک جفت تهیه کنید تا تقارن در فضا به صورت کامل رعایت شود.همچنین می توانید در سبک دکوراسیون کلاسیک از رنگ های مختلفی مثل کرم و قهوه ای و زرشکی استفاده کنید و ترکیب آنها در کنار وسایل چوبی این زیبایی را دو چندان می کند.برای پیاده سازی سبک کلاسیک در قسمت اتاق خواب می توانید از سرویس خواب کلاسیک استفاده کنید و همچنین آباژور های سرامیکی و غیره می توانند این سبک دکوراسیون اتاق خواب کلاسیک را تکمیل تر کنند. البته گاهی اوقات این سبک بدلیل تزیینات پرکاری که دارد به یک فضای بزرگ برای خودنمایی نیاز پیدا می کند بنابراین ممکن است برای خانه های کوچک مناسب نباشد.

 

 

 

سبک دکوراسیون مدیترانه ای

سبک مدیترانه ای یکی از سبک های معماری است که تداعی کننده ای از فضای باز علی الخصوص دریا و نور خورشید است،طراحان برای ایجاد این تداعی از رنگ های شاد و یا از نور و هوای فضای بیرون استفاده می کنند.

 

 

 

 

 

سبک دکوراسیون ساحلی

در این سبک اغلب از عناصر ساحلی و رنگ های خنک استفاده می شود،سبک ساحلی یک گزینه ی خوب برای دکوراسیون فصل تابستان خواهد بود و دلیل آن ترکیب رنگ های آن است.شناخت این سبک اصلا کار سختی نیست چرا که شما به راحتی با قرار گرفتن در فضا و در نگاه اول متوجه حس و حال ساحلی و سبک آن می شوید.به رنگ ها و هر المانی که نگاهی بیندازید،ناخودآگاه شما را به یاد دریا،موج و همینطور هوای خنک آن می اندازد.برای داشتن چنین دیزاین ساحلی می توانید براحتی از المان هایی مانند صدف،وسایل حصیری،چوب و …. استفاده نمایید.

 

 

 

 

سبک دکوراسیون صنعتی

با صنعتی شدن زمانه،هنرمندان بیکار ننشسته اند و توانسته اند خلاقانه در تمامی هنرها به خصوص معماری صنعت را بکار بگیرند و به سبک صنعتی آن را بشناسانند،در این سبک استفاده جسورانه از آهن آلات و صنعت در گوشه و کنار دکوراسیون به چشم می خورد، البته برخی افراد این سبک را با سبک هایتک یکی می دانند،که در اصل سبک هایتک تلفیق تکنولوژی پیشرفته با صنعت است.

 

 

 

 

سبک دکوراسیون تلفیقی

در سبک تلفیقی هر آنچه را که از سبک های دیگر پسندیده ای بکار بگیرید اما اصولی! تنها توجه تان به انتخاب صحیح رنگ،بافت و جنس که زیاد از هم دور نباشد،علاوه بر آن ریتم و تکرار در این چیدمان دیده می شود.شما می توانید در هر گوشه ای از فضا،سبک های مدرن،کلاسیک،روستایی و … را ببینید در حالی که یک کل منسجمی را نیز به وجود آورده اند.

 

 

 

 

 

سبک دکوراسیون انتقالی

در این سبک گویی گذر زمان را می بینید و از المان های سنتی تا مدرن را به سبک و سیاق متفاوت درگوشه و کنار دکوراسیون خواهید دید.ممکن است این سبک را با سبک معاصر و تلفیقی یکی بدانید که می توان این دو سبک را زیر مجموعه ی سبک انتقالی دانست اما تفاوت بارز آن در ایجاد توازن و تعادل کاملتر بین دو سبک مدرن و سنتی است.

 

 

 

 

 

سبک دکوراسیون ایرانی و اسلامی

سبک و سیاق ایرانی را با نقوش آن می شناسید اما اشتباه نکنید و برای داشتن یک دکوراسیون کاملا ایرانی حواستان به تمامی المان ها باشد البته با توجه به سبک های معرفی شده شما می توانید یک سبک ایرانی اما مدرن هم داشته باشید. استفاده از المان ها یا رنگ های سنتی می توانند در این راه کمک زیادی به شما بکنند.

 

 

 

 

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

ارسال نظر